ŞANSLI MAHALLELER

Proje kapsamında;
 • Çiğdem, Birlik, Yaşamkent, Türkkonut, Oran, Ümitköy, Kırkkonaklar, Konutkent, 100. Yıl Mahalleleri ile işbirliğinin yanı sıra Oran bölgesi için TRT Kampusu ile görüşmeler yapılmıştır.
 • Muhtarlar, gönüllü hayvan görevlileri, hayvan severler ve ilgili dernekler ile işbirliği yapılarak toplanan sokak canlılarının tedavi edildikten sonra sahiplendirilmesi ya da bölgelerine bırakılması sağlanarak “Kısırlaştır, aşıla, yaşat” projesinin yaygınlaştırılması ve mahallelinin sokak hayvanları ile ilgili her sorununun yakından takip edilerek eşgüdüm sağlanması hedeflenmektedir.
Bu çalışma kapsamında iş akışı şu şekilde olacaktır;
 • Mahallelerden toplanma > Bakım evinde tedavi edilme > Kısırlaştırılıp aşılanma > Sahiplendirilme ya da mahalleye geri bırakılma.
 • Çankaya Belediyesi ile sivil toplum örgütleri arasında Çiğdem Mahallesi ve Yaşamkent’te sağlanan işbirliğinin diğer mahallelere de yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.
 • İlk uygulama Çiğdemim Derneği ile yürütülmüş ve 4 ayda 100 sokak hayvanı aşılanarak, gerekli tedavileri yapılmış ve yeniden yaşam alanlarına bırakılmıştır.
Projenin birlikte yürütülmesi hedeflenen 10 Mahalle:
 1. Çiğdem
 2. Yaşamkent
 3. Türkkonut
 4. Ümitköy
 5. Konutkent 
 6. Birlik Mahallesi
 7. TRT Kampüsü
 8. Oran
 9. Kırkkonaklar
 10. 100. Yıl
Bu sayfa 233483 kere görüntülendi.
<< Geri Dön