Çankaya'da Cilt Bakımı Eğitimi Mezunları Sertifikalarını Aldı

08 Haziran 2024 Cumartesi 10:42:08

Çankaya Belediyesi, Çankaya Evlerinde düzenlediği mesleki eğitim kursları ile istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Cebeci Çankaya Evi'nde Cilt Bakımı Eğitimini başarıyla tamamlayan 25 kursiyer sertifikalarını aldı.

Çankaya Belediyesi istihdama yönelik kurs ve çalışmalarıyla örnek projelerini sürdürüyor. Çankaya Evlerinde düzenlenen meslek kursları, 7'den 70'e tüm vatandaşlara eğitim imkanı sağlıyor. Meslek kursları arasında popüler olan Cilt Bakımı Kursu, Cebeci Çankaya Evi'nde bu dönemin mezunlarını verdi. Haftada 3 gün süren 4,5 aylık eğitimi başarıyla tamamlayan 25 kursiyer, sertifikalarını aldılar. Her yaş ve meslek grubundan vatandaşın yararlandığı cilt bakımı kurslarında yalnızca kadınlar değil erkekler de eğitim alarak uzman olabiliyor.

ÜCRETSİZ MESLEK EĞİTİMİ

Mesleki eğitim kursları Çankaya Evlerinde ücretsiz olarak veriliyor. Kurslarda eğitim gören Çankayalılar, Çankaya Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri tarafından verilen 377 saatlik eğitimin ardından cilt bakımı uzmanı olarak sertifikalarını alabiliyor.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR

Çankaya'nın tüm mesleki eğitim kursları büyük ilgi görürken; özellikle Protez Tırnak Yapımı, Kalıcı Makyaj ve Cilt Bakımı Çankaya Evlerinde düzenlenen en popüler kurslar oldu. Kursiyerler uzman eğitmenlerden aldıkları kurslarla kalıcı makyaj, protez tırnak ve cilt bakım tekniklerini öğreniyor. Kullanılan cihazları ve ürünleri yakından tanıyan ve uygulamalı eğitim alan kursiyerler, uzman açığı bulunan sektörde kolaylıkla iş bulabildiği gibi kendi güzellik ve cilt bakımı salonlarını da açabiliyorlar. Eğitimden yararlanan Çankayalılar, kursun sonunda profesyonel olarak istihdama katkı sunabilecek kapasiteye gelirken kuaför salonlarında çalışma imkanı da bulabiliyorlar.

Bu haber 297 kere okundu.