Çankaya Belediyesi “Pastacılık Eğitimi” İle İstihdam Sağlıyor

06 Haziran 2023 Salı 09:58:17

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ÇANKAYA’DA

Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi, işsizliğe çözüm olmaya devam ediyor. Özel sektör firmaları ile iş birliği yapan Çankaya Belediyesi, istihdam garantili Pastacılık Eğitimlerini sürdürüyor.

Çankaya Belediyesinin İş ve İstihdam Merkezi, farklı dönemlerde açtığı istihdam garantili eğitimlerinden Pastacılık Eğitimi ile işsizliğe çözüm olmayı sürdürüyor. İstihdam garantili, 512 saatlik eğitim sonunda katılımcılar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya da sahip oluyor. Eğitim sonunda mesleğin gerektirdiği nitelikleri sağlayan kursiyerler, özel sektöre bağlı üretim tesislerinde ‘pastacı’ olarak istihdam edilebiliyor.

BARİSTALAR ÇANKAYA’DA YETİŞİYOR

Ülkemizde giderek artan işsizliğe çözüm amaçlı hamleler yapan Çankaya Belediyesinin istihdam garantili Barista kursları da devam ediyor. 100. Yıl İş ve İstihdam Merkezi’nde verilen eğitimlerden birçok kursiyer yararlanıyor. Profesyonel kahve ekipmanıyla kahve hazırlamak ve sunmakla görevli kişi anlamına gelen “Barista” eğitiminde kursiyerlere kahve yapmanın yanı sıra iletişim, zaman ve stres yönetimi, mesleki temel İngilizce ve drama eğitimleri de veriliyor.

Çankaya Belediyesinin iş birliği ile açtığı Barista eğitimini tamamlayan 20 ile 28 yaş arasındaki kursiyerler, işbaşı eğitim programı kapsamında istihdam edilerek 6 ay sonunda usta öğretici belgesi almaya da kazanıyor. 

Bu haber 1404 kere okundu.