Çankaya Belediyesinden Depremzedelere Psikososyal Ve Kişisel Bakım Hizmeti

02 Nisan 2023 Pazar 15:09:10

Kahramanmaraş merkezli depremin yaşandığı 6 Şubat’tan bu yana depremden etkilenen vatandaşların yanında olan Çankaya Belediyesi Ankara’ya gelen depremzedelere kişisel bakım hizmeti veriyor.

Belediye üç haftalık süreçte Ankara’daki misafirhaneler ve otellerde kalan 698 depremzede vatandaşa kuaför ve berber hizmeti verdi. Psikososyal destek amaçlı yapılan görüşmelerde de 53 vatandaş ayni ve nakdi yardım için yönlendirildi.

Çankaya Belediyesi, deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor. Ramazan dolayısıyla

Kahramanmaraş’ta iftar çadırları kuran Çankaya Belediyesi Ankara’ya gelen depremzedelere de destek veriyor. Depremin etkilediği illerden gelen  vatandaşları konakları misafirhane ve otellerde ziyaret ederek ihtiyaçları konusunda destek veriyor. Sosyal Hizmet Uzmanı personelin yaptığı psikososyal destek görüşmesi sonucunda depremzede vatandaşın ihtiyacına göre ilgili kurum ve kuruluşlara gerek ayni gerekse nakdi yardımlar için yönlendirme yapılıyor. Psikososyal destek görüşmesi ile 53 vatandaşın ihtiyaçlarına göre yönlendirme yapıldı.

Misafirhaneler ve otellerde kalan vatandaşlara kişisel bakım hizmeti de veren Çankaya Belediyesi, saç kesimi, sakal tıraşı gibi desteklerin yanı sıra kadınların kişisel bakım gereksinimlerini  de karşıladı. Belediye konakladıkları yerlerde 698 vatandaşın kişisel bakım ihtiyaçlarını karşıladı.

Bu haber 487 kere okundu.