Çankayalılar Sağlıklı Yaş Alıyor

31 Mart 2023 Cuma 10:07:48

BAHAREVLERİNDE SAĞLIKLI YAŞLANMA SEMİNERLERİ

Çankaya Belediyesinin ileri yaştaki vatandaşların sosyalleşmeleri ve kültürel etkinliklere katılabilmeleri amacıyla hizmet verdiği Baharevleri, Senyorapp iş birliği ile sağlıklı yaş alma seminerleri düzenliyor.

Çankaya Belediyesinin yaş almış vatandaşlara hizmet verdiği Baharevleri, sağlıklı yaş alma seminerleri düzenliyor. Alzheimer, diyabet, obezite, kadın hakları, engelli hakları, çocuk hakları, toplumsal cinsiyet, aile ilişkileri, iletişim, sağlıklı beslenme gibi birçok konuda etkinliklerin düzenlendiği Baharevleri, geçtiğimiz günlerde başladığı interaktif eğitimlerine devam ediyor.

Cebeci, Sokullu, Ayrancı ve Çayyolu Baharevlerinde Senyorapp işbirliği ile "Yazmanın Gücü" ve "Sosyal Medya Kullanımı" konularında interaktif eğitimler düzenleyen Çankaya Belediyesi, 31 Mart itibarıyla Cebeci, Sokullu, Ayrancı, Mutlukent ve Çayyolu Baharevlerinde eğitimleri sürdürecek. Eğitimler, vatandaşların katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek.

Bilgi yarışması ve günlük yazı yazma alışkanlığı ile duyguları yazarak anlatmanın alzheimer ve demanstan korunmaya önemli bir katkı sağlayacağının vurgulanacağı eğitimlerin yeni takvimi şöyle:

31 Mart Cuma saat 13.00 Mutlukent Baharevi - Yazmanın Gücü

11 Nisan Salı saat 15.00 Cebeci Baharevi – Bilgi Yarışması

14 Nisan Cuma saat 14.00 Çayyolu Baharevi - Yazmanın Gücü

19 Nisan Çarşamba saat 14.00 Ayrancı Baharevi – Bilgi Yarışması

28 Nisan Cuma saat 14.00 Sokullu Baharevi – Bilgi Yarışması

Bu haber 319 kere okundu.