Çankaya Belediyesi, Büyük Halk Ozanı Aşık Veysel'i Andı

24 Mart 2023 Cuma 11:18:54

AŞIK VEYSEL 50. YILINDA TÜRKÜLERİYLE ANILDI 

Çankaya Belediyesi, ölümünün 50. Yıldönümünde büyük halk ozanı Aşık Veysel’i andı. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen anma programına çok sayıda vatandaş katıldı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü Birleşmiş Milletler'in özel bir kurumu olarak faaliyet gösteren UNESCO'nun ölümünün 50'nci yılında anma programına aldığı Türk halk ozanı Aşık Veysel, Çankaya Belediyesinin düzenlediği törende anıldı. Bu yıl Türkiye'de de ‘Aşık Veysel Yılı’ olarak düzenlenen anma programları kapsamında MEB Şura Salonu’nu dolduran Başkentliler, Veysel’i türküleriyle andı.

Halk müziği sanatçıları Dertli Divani ve Ender Balkır’ın sahne aldığı “Muhabbet Bendi” anma konserinde, sanatçılar büyük halk ozanı Aşık Veysel imzası taşıyan eserleri seslendirdi.

Çankaya Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde Dertli Divani ve Ender Balkır’a divan bağlamada Ferhat Karaca, curada Mert Kılıç, basgitarda Serkan Güneyi, gitarda Giray Akçay ve perküsyonda Burak Çınar eşlik etti.

Bu haber 451 kere okundu.