Çankaya'da Yaşlılar Haftası

23 Mart 2023 Perşembe 11:22:38

SAĞLIKLI YAŞ ALMAK İÇİN HAREKETE GEÇİN!

"Sağlıklı yaş almak için harekete geçin" diyen Çankaya Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasını düzenlediği katılımcı eğitim seminerleri ve etkinliklerle kutluyor.

“Yaşa Değil Yaşamaya Bak” anlayışıyla toplum içinde her kesimin yararlanabileceği hizmet üretmeyi hedefleyen Çankaya Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasını düzenlediği katılımcı eğitim seminerleri ve etkinliklerle kutluyor.

Cebeci, Sokullu, Ayrancı ve Çayyolu Baharevlerinde Senyorapp işbirliği ile interaktif eğitimler düzenleyen Çankaya Belediyesi, "Yazmanın Gücü" ve "Sosyal Medya Kullanımı" başlıklarında 29 Mart'ta kadar seminerler verecek. Günlük yazı yazma alışkanlığı, duyguları yazı ile anlatma, alzheimer ve demanstan korunma yolları ile sosyal medyayı aktif olarak kullanmanın anlatıldığı seminerler, ücretsiz olarak dört Baharevinde Çankayalılarla buluşmaya devam edecek.

ENGELLİ BİREYLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca Çankaya Belediyesi Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri ve eğitmenleri Çayyolu Emin Eller Huzurevi'ni ziyaret etti. Huzurevi sakinleri, mini bir konser ve engelli bireylerin sahnelediği Sahte Doktor oyunu ile keyifli zaman geçirdi.

SEMİNER SÜRECEK

Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında Baharevlerinde Senyorapp işbirliği ile 29 Mart'ta kadar düzenlenecek interaktif eğitimler kapsamında 23 Mart Perşembe saat 13.00’te Sokullu Baharevi’nde Sosyal Medya Kullanımı, 24 Mart Cuma saat 14.00’te Ayrancı Baharevi’nde Yazmanın Gücü, 29 Mart Çarşamba saat 14.00’te Çayyolu Baharevi’nde Sosyal Medya Kullanımı seminerleri verilecek.

Bu haber 360 kere okundu.