Çankaya'da Ramazan Sofraları Kuruluyor

20 Mart 2023 Pazartesi 09:02:04

DAYANIŞMA SOFRASINA DAVET VAR

ÇANKAYA BELEDİYESİ KAHRAMANMARAŞ'TA İFTAR ÇADIRI KURUYOR

Çankaya Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında iftar çadırları kuracak. Çankaya Belediyesi bu yıl günde 7 bin 200 vatandaşa iftar yemeği verecek.

Cebeci, Türközü ve Yakup Abdal’da kuracağı çadırların yanı sıra depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta da 1.500 kişilik iftar çadırı kuracak. Çankaya Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde de sivil toplum kuruluşları ile iftarda bir araya gelecek.

Alper Taşdelen: “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberliği hep birlikte yaşayacağımız nice Ramazanlar diliyorum”

Çankaya Belediyesi, 2014 yılından bu yana kurduğu iftar çadırlarında bu yıl da binlerce vatandaş ile kardeşlik sofralarında buluşacak. Belediye, Cebeci, Türközü ve Yakup Abdal Mahallesi’ne kurulacak iftar çadırlarının yanı sıra depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta kurulacak iftar çadırında ve Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde günde 7 bin 200 yurttaşı sofralarında ağırlayacak.

ÖĞRENCİLERE AKŞAM YEMEĞİ RAMAZAN'DA SÜRECEK

Üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği veren Çankaya Belediyesi, Ramazan dolayısıyla yemek saatlerini de güncelledi. Ramazan ayı boyunca Çankaya Belediye Başkanlığı ve 100. Yıl Çankaya Evi’nde yemek saatleri 18.00-19.30 arası olacak.

DEPREM BÖLGESİ KAHRAMANMARAŞ’A İFTAR ÇADIRI

Ramazan ayının paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ayı olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Vatandaşımızın iyi gününde de zor gününde de yanında olmak insani görevimizdir. Ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz, büyük bir felaket yaşadık. Yaşadığımız bu deprem felaketinin yaralarını sarmak için tüm imkanlarımızı harekete geçirdik. Depremi yaşadığımız günden itibaren büyük bir dayanışma gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Ramazan ayında da halkımızın yanında birlik ve beraberlik içinde olacağız. Çankaya’da üç noktada iftar çadırı kuruyoruz. Depremin merkezi Kahramanmaraş’ta da depremzede vatandaşlarımızın yanında olacağız. Kahramanmaraş’a kuracağımız bin 500 kişilik iftar çadırımızda vatandaşlarımızı ağırlayacağız. Dileğim ülkemizde dirliğin, birliğin, paylaşmanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın artarak sürmesidir. Halkımızı sofralarımızda misafir etmekten mutluluk duyacağız. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberliği hep birlikte yaşayacağımız nice Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

Çankaya Belediyesinin iftar çadırı noktaları şöyle:

Cebeci - Kutlugün Sok. Cebeci Camii önü

Türközü - Metin Oktay Mah. 196. Sok. Metin Oktay Ortaokulu yanı

Yakup Abdal - Yakup Abdal Mah. Köy Konağı

 

Bu haber 359 kere okundu.