Oyunevlerinde "Sıfır Atık" Eğitimi

14 Mart 2023 Salı 10:52:59

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR: ÇOCUKLAR GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYOR

Çankaya Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gelişimsel Oyunevleri, TEMA Vakfı iş birliği ile çocukları “Sıfır Atık” konusunda bilinçlendiriyor. Çocuklar, atıkları biriktirme, ayrıştırma ve geri dönüşüme kazandırılmasını öğreniyor.

Çankaya Belediyesi Gelişimsel Oyunevleri, TEMA Vakfı iş birliği yaparak çocuklara geri dönüşüm konusunda bilinç kazandırıyor. “Sıfır Atık” projesi ile uzmanlar eşliğinde atıkları biriktirme, ayrıştırma ve geri dönüşüme kazandırma amaçlı yapılan etkinliklerde çocuklara aileleri de eşlik etti.

DEPREMZEDELER DE KONUK EDİLİYOR

Çankaya Belediyesinin depremzede çocuklara da kapılarını açtığı oyunevlerinde, deprem bölgesinden gelen anaokulu öğretmeni bir ebeveyn çocuklara "Atıkları Ayrıştırma" kitabını okudu. "Atık nedir? Nasıl ayrıştırılır ve nasıl değerlendirilir? sorularının cevaplarını uygulamalı etkinliklerle yaşayarak öğrenen çocuklar, çevre ve doğanın nasıl korunabileceği konusunda bilgiler öğrendi.

AİLELERE KOLAYLIK ÇOCUKLARA EĞİTİM

Ebeveynlerin kısa süreliğine çocuklarını bırakabildikleri Oyunevlerinde çocuklar, akranlarıyla bir arada olmalarının yanı sıra eğitmenler eşliğinde oyunlar oynuyor, el becerileri faaliyetlerinde bulunuyor, masal dinliyor, müzik, drama ve resim çalışmalarına katılabiliyor.

Çankaya Belediyesi Gelişimsel Oyunevleri ve adresleri ise  şöyle:

Cebeci Gelişimsel Oyunevi – Kutlugün Sokak No:14 Cebeci

Sokullu Gelişimsel Oyunevi - Sokullu Mehmet Paşa Caddesi No:94 Dikmen

Bayraktar Gelişimsel Oyunevi - Vedat Dalokay Caddesi Bayraklı Sokak No: 19

Zübeyde Hanım Gelişimsel Oyunevi - Şht. Mustafa Doğan Caddesi No: 60 Yıldız

Bu haber 481 kere okundu.