Oyunevleri

Çankaya Belediyesi; Çankaya Evlerinde beceri kurslarına devam eden ve 3-6 yaş aralığında çocuğu olan annelerin kurslara rahatlıkla katılmaları, çalışmayan ancak ev dışında yapacağı işleri olan (hastane, alışveriş, banka vb. kurumsal işler) annelerin çocukları ile ilgili endişe duymadan işlerini halletmeleri, Çankaya Belediyesi Baharevi’nde zaman geçiren ve torunlarının bakım sorumluluğunu üstlenmiş olan yaşlı bireylerin akranlarıyla özgürce sosyal aktivitelere dâhil olabilmelerini sağlamak amacıyla Oyunevi hazırlandı. Oyunevleri, Çankaya Evleri ve Baharevleri bünyesinde bulunmakta, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.

Çankaya Belediyesi Oyunevi, asıl olarak annenin çocuğun bakım sorumluluğundan uzaklaşarak özgürleşmesini sağlayan, çocuğuyla bir aradayken yapamadıkları işleri yapmalarına fırsat sağlayan bir sosyal destek hizmetidir.

Oyunevlerinde ücretsiz olarak konuk edilecek çocukların bu alanda eğitim almış deneyimli öğretmenler eşliğinde yaş grubu gelişim özellikleri dikkate alınarak oyun, resim, müzik, drama çalışmaları ile keyifli zaman geçirmeleri amaçlanmaktadır. Oyunevlerinden haftada iki yarım gün ücretsiz olarak yararlanmak mümkündür. 

ÇANKAYA BELEDİYESİ OYUNEVLERİ

A. AYRANCI Oyun Odası

Hüseyin Onat Sokak No: 4 A

A. Ayrancı

CEBECİ Oyunevi

Kutlugün Sokak No:14

Cebeci

SOKULLU Oyunevi

Sokullu Mehmet Paşa Caddesi İlke Sokak No:107

Dikmen

BAYRAKTAR Oyunevi

Vedat Dalokay Cad. Bayraklı Sok. No: 19

G. Osmanpaşa

 

Bu sayfa 51452 kere görüntülendi.
<< Geri Dön