K. GÜLSÜN BOR GÜNER

1974 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve liseyi, TED Ankara Koleji ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Ardından Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’nde Nakit Yönetimi ve Bütçe İzleme Dairesi'nde çalışmaya başladı.

Uzmanlık tezini ‘Kamu Harcamalarının Etkinliğinin ve Performansının Ölçülmesi’ konusunda hazırlayarak 2000 yılında "Uzman" oldu. Aynı yıl, George Washington Üniversitesi'nde, burslu olarak, finans dalında yüksek lisans yapmak üzere ABD’ye gitti. 2 yıllık yüksek lisans programını tamamladıktan sonra Dünya Bankası'nda "Kısa Dönemli Danışman" olarak çalıştı.

2003 yılında Türkiye’ye dönerek Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü İç Borç Yönetimi Dairesinde "Uzman" ve "Şube Müdürü" olarak görev yaptı. 2010 yılında, T.C. Washington Büyükelçiliği’ne "Ekonomi Müşaviri" olarak atandı ve ABD-Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinden sorumlu oldu. 

2013 yılında Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'ne geri döndü. Bu dönemde, aynı zamanda, IMF için danışmanlık yaptı. Bu kapsamda, IMF’nin Mali İşler Departmanı adına "Moğolistan Maliye Bakanlığı'nın Nakit Yönetimi Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesini" yürüttü. 

Çok sayıda uluslararası toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katıldı. Farklı kurum ve kuruluşlarca düzenlenen eğitim programlarında, kamu nakit ve borç yönetimi konularında dersler verdi. IMF-Türkiye ilişkileri ve iç borçlanma konularında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

"Dış İlişkiler, Kadın ve Aile Hizmetleri, Kültür ve Sosyal İşler, Sosyal Yardım İşleri ve Kreş Müdürlüklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı" olarak görevini yürütmektedir.

 

Bu sayfa 308772 kere görüntülendi.
<< Geri Dön