Çankaya Belediyesi İftarda Engelli Vatandaşları Ve Ailelerini Konuk Etti

01 Nisan 2023 Cumartesi 12:34:20

Çankaya Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir sivil toplum kuruluşunu iftarda ağırlamaya devam ediyor. Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde düzenlenen iftar yemeklerinin son konukları engelli vatandaşlar ve aileleri oldu.

Çankaya Belediyesi Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir sivil toplum kuruluşunu iftarda ağırlamaya devam ediyor. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta 2, Çankaya’da 3 iftar çadırı kurarak, her gün binlerce vatandaşa  iftar yemeği veren Çankaya Belediyesi, Zübeyde Hanım Sosyal Tesisinde de sivil toplum kuruluşlarını misafir ediyor. İftar yemeklerinin son konukları engelli vatandaşlar ve aileleri oldu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını vatandaşlarla aynı sofrayı paylaşarak geçiren Çankaya Belediyesi geleneği bozmadı. Bu yıl Ramazan’ın başlamasıyla birlikte gaziler ve şehit ailelerini, Kahramanmaraşlıları, konut görevlilerini, Elazığlıları, Çankırılıları, kahveciler, büfeciler, tabelacılar, diş teknisyenleri, tornacılar ve fotoğrafçılar esnaf odalarını iftar sofrasında konuk eden Çankaya Belediyesi engelliler ve ailelerini ağırladı.

Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan engelli vatandaşlar ve aileleri, Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları, Ankara Şizofreni İle Yaşamayı Öğrenme ve Destekleme Derneği, Altı Nokta Körler Derneği, Farklı Renkler Farklı Sesler Korosu ile Çankaya Halk Eğitim Merkezi ve Çankaya Kent Konseyi yöneticileri katıldı.

Bu haber 426 kere okundu.