Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Üniversite-Belediye İşbirliği Engellileri Sevindirdi

     Ankara- Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri büyük bir toplumsal sorumluluğa imza attı. Projelerini Çankaya Belediyesi’yle ortaklaşa yürüten öğrenciler, engellilerin tekerlekli sandalyeye sahip olabilmeleri için plastik kapak toplayarak amaçlarına ulaştılar.

     Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında üç aylık kısa bir zaman zarfında 1330 kg plastik kapak toplayarak yaşadıkları topluma karşı sorumluluklarını yerine getiren öğrenciler, Çankaya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine topladıkları plastik kapakları Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde teslim ettiler.

     Engelli vatandaşların sevinçlerine ortak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden öğretim görevlileri başta Çankaya Belediyesi olmak üzere kendilerine destek veren yurt müdürlüklerine, kurum ve kuruluşlar ile yurdun değişik yörelerinde yaşayan öğrenci ailelerine katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

     Bir ders konusuyla başlayıp toplumsal hizmete dönüşen projeyle 5 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı düşünen yetkililer, bu sayede çevre kirliliğini önlediklerini ve bu kapakları ekonomiye kazandırdıklarını da sözlerine eklediler.

05.01.2011


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş