Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
”Kadın El Emeği Pazarı” Seyranbağları’nda Açıldı

Haberi izlemek için tıklayınız.

     Ankara – Çankaya Belediyesi tarafından kurulan Kadın El Emeği Pazarı Seyranbağları Pazar yerinde açıldı.

     Yeni Toplumcu Belediyecilik anlayışı ile hareket eden Çankaya Belediyesi’nin temel ilkelerinden olan Çankaya’yı Kadın Dostu bir ilçe haline getirme çalışmaları kapsamında hayata geçirilen pazarın açılışı Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın konuşmasıyla başladı.

     Belediye Meclis Üyelerinin ve Başkan Yardımcılarının da katıldığı açılışta, kadınların dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yeterince özgür olamadıklarını belirten Tanık; ”Çankaya Belediyesi sınırlarını daha çok kadın dostu bir kent haline getireceğiz, bu konuda kararlıyız. Kadınların bir ucundan tutmadığı toplumsal yaşam ayakta duramaz. Kadınların Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki köklü taşıyıcı güç olduğunu unutmamamız gerekiyor. Onlar, ülkemizin aydınlık geleceğinin koruyucusudurlar. Kadınların toplumsal yaşama katıldıkları; çocuklarının ve kendilerinin geleceğinden kaygı duymadıkları bir toplum yaratmak hepimizin görevi” şeklinde konuştu.  

     Çankaya Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin çalışmaları doğrultusunda hayat bulan Kadın El Emeği Pazarı her Cuma ve Cumartesi Esat pazaryerinde açılacak. Pazarda, geleneksel el ürünleri, el becerisi mefruşat, ev yemekleri, hediyelik eşya gibi birçok ürün semt sakinlerini bekliyor.   

 

27.12.2010


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş