Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Engellilere ve Yaşlılara Ev Ortamında Hizmet

Çankaya Belediyesi, ‘Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri’ni, engellilere ve yatağa bağımlı Çankayalılara, ev ortamında sunuyor.

Çankaya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 65 yaş üstü bakıma muhtaç, hastanede uzun süre tedavi görmüş ve tedavisinin devamının evde sürdürülmesi gereken vatandaşlara, ev ortamında sağlık hizmeti sunuyor.

Belediyenin sağlık personeli, hastane ya da ameliyat sonrası bakım gereksinimlerinde, anlık hemşirelik uygulamalarında, kronik hastalığı olan 65 yaş üstü vatandaşların yanı sıra yaş sınırı olmaksızın tüm engellilere, resmi tatiller dahil olmak üzere, her gün 08.00-20.00 saatleri arasında sağlık hizmeti sunarak, hastaları gerektiğinde hastanelere naklediyor.

Dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde engelli ve yaşlıların sağlık bakım gereksinimlerinin karşılanmasında model olan ‘Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri’, Çankaya Belediyesi tarafından 2 yıldır başarılı bir şekilde uygulanıyor. 

Çankaya Belediyesi, yurttaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak, hastalığın ve yaşlılığın olumsuz etkilerini en aza indirerek yaşam kalitelerini yükseltmek amacı taşıyan evde bakım hizmetinin yanı sıra, 65 yaş üstü ve ekonomik olanakları elverişli olmayan Çankayalılara sağlıklı bir ortamda yaşamaları için ‘Evde Temizlik Hizmeti’ de veriyor.

Ocak ayından bu güne kadar geçen süre içinde, 5 bin 762 hastaya ‘Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti’ sunan Çankaya Belediyesi, yine bu yıl içinde 697 eve temizlik hizmeti vermesinin yanı sıra, 797 hastanın da naklini ücretsiz gerçekleştirdi.

07.12.2010


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş