Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
CHP Çankaya İlçe Örgütü 2011 Seçim Hazırlıklarına Başladı

     CHP Çankaya İlçede Referandum Sonuçları Değerlendirildi ve 2011 Seçimlerine Yönelik Hazırlıklar Tartışıldı…
 
     Ankara-
CHP Çankaya İlçe Örgütü, referandum sonuçlarını değerlendirmek ve 2011 genel seçimlerine yönelik hazırlıkları tartışmak için bir toplantı düzenledi. Toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, CHP Çankaya İlçe Başkanı Gökalp Cudi Çalışkan ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri katıldı.

     Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ali Yıldızlı Ankara genelinde ve ilçeler düzeyinde referandum sonuçlarının kapsamlı değerlendirmesini yaptıklarını ve bu değerlendirmeler ışığında gelecek seçime hazırlanacaklarını belirtti. Yıldızlı, kısıtlı imkânlarla iyi bir kampanya yürüttüklerini belirterek, çalışmalara katılan herkese teşekkürlerini sundu. Çankaya İlçe Başkanı Gökalp Cudi Çalışkan, seçim sonuçlarını içeren kapsamlı bir analiz yaparak Çankaya’nın 116 mahallesinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi sundu. Çalışkan, Çankaya’daki 1535 sandığın tümünde partili yurttaşları görevlendirdiklerini ve oy verme sürecinin tüm aşamalarını adım adım takip ettiklerini dile getirdi. Çalışkan, CHP’nin daha önce çok az oy aldığı bölgelerde oy oranının önemli bir artış gösterdiğini bunun farklı nedenleri olmakla birlikte Çankaya Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin de önemli bir katkısı olduğunu belirtti. Çalışkan, ayrıca 2011 seçimlerine yönelik ön hazırlıkları, görevlendirilmesi gereken insan sayısı ve hangi bölgelere yoğunluk verilmesi gerektiği konularında görüşlerini dile getirdi.

     Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Türkiye, Ankara ve Çankaya’da ortaya çıkan referandum sonuçlarının genel değerlendirmesini yaptı ve seçmen davranışındaki değişimleri analiz etti. Başkan Tanık, seçim sonuçlarının kendileri içinde anlam ifade eden mesajlar taşıdığını ve kendilerini cesaretlendirdiğini söyledi. Bu tutumun daha da iyi noktalara taşınacağına inandığını belirten Tanık, daha çok çaba ve gayret içinde olacaklarını söyledi.

     CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, Çankaya’da partinin bütün bileşenlerinin ortak, istekli ve özverili bir çalışma yürüttüğünü ve bu aile ortamının gelecekte büyük başarı getireceğini kaydetti. Okay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel seçimler için koyduğu % 40’lık oy oranına ulaşılması için herkesin üstün bir gayret içinde olması gerektiğini söyledi.

     Toplantı katılımcıların, görüş, düşünce ve önerileri ile 2011 seçiminde yapılacak çalışmaların genel hatlarını ortaya koyan değerlendirmelerle sona erdi.          

27.09.2010


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş