Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Çankaya Kreşleri Yeni Sakinlerini Bekliyor

Çankaya Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevleri kayıtları mayıs ayında başlıyor…
 

     Ankara- Çankaya Belediyesi kreşlerine ve etüt merkezlerine 2010–2011 eğitim ve öğretim yılı için başvuru yöntemi ve kayıt tarihleri belirlendi.

     Okul öncesi eğitimin yaygınlaşması ve her çocuk için ulaşılabilir olmasını sağlamak amacıyla hizmet verilen kreşlere ve etüt merkezlerine ilgiden dolayı memnun olduklarını belirten yetkililer, kreşlere Çankaya Belediyesi personelinin çocukları öncelikli olarak yerleştirileceğini daha sonra diğer vatandaşların başvuruların kabul edileceğini dile getirdiler. 

     Başvuranlar arasında sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı çocuklara öncelik verilmesi için Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)’nun Kreş ve Gündüz Bakımevleri Yönetmeliği’nin kabulünü düzenleyen 25’inci maddesine göre bir Seçici Komisyon tarafından sıralama yapılacağı hatırlatılırken boş kalan yerler için kur’a çekilecek. 

     Çankaya Belediyesi personeli çocukları kayıtlarının 3–8 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı, 10–15 Mayıs tarihleri arasında ise kreşlere devam eden çocuklar ile dışarıdan başvuruların kabul edileceği ifade edilirken, dışarıdan başvuruları kabul edilenlerin ise kesin kayıtlarının 24–29 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. 

     Seçici Komisyonun Değerlendirmesinin 17–18 Mayıs tarihlerinde karara bağlanacağı, 20 Mayıs’ta kur'aya girecek olan velilerin çocuğa ait vukuatlı nüfus kayıt örneği, anne-babanın çalıştığı işyerinden alınacak belge, ikametgah belgesi ve dilekçe örneği ile Kolej’de bulunan Çankaya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri kaydedildi. 

     Fırsat eşitliğini ön planda tutmak amacıyla aile içi şiddet nedeniyle sığınma evlerinde kalan kadınların çocukları, anne- babası ölmüş olup bir yakını tarafından bakılan çocuklar vb. kişilere Seçici Komisyon tarafından öncelikli olarak yer verilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

21.04.2010

 


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş