Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Toplumsal Dayanışma Merkezleri (TODAM)

Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezi toplumun gereksinimleri doğrultusunda Eğitim, Dayanışma ve Üretim üzerine kurgulanmış bir paylaşım ortamıdır. Mahallelerde dayanışma, üretim ve paylaşım ortamları olarak şekillenecek Toplumsal Dayanışma Merkezleri, kent yaşamındaki yabancılaşmaya karşı bireyi toplumla buluşturan, ortak çalışma ve üretim alanları yaratarak kolektif bir gelişimi öngörmektedir.

 İhtiyacı olan bireylerin,  ihtiyaçlarını karşılamak ve en zor anlarında Çankaya Belediyesinin Yeni Toplumcu Belediyecilik anlayışıyla yanlarında olmasını sağlamak temel hedeflerimizi oluşturmaktır.

· Toplumsal Dayanışma Merkezleri; Belediyenin kültür ve sanatsal etkinliklerini mahalleye taşıyarak, kültürün ve sanatın toplumun tüm kesimleriyle buluşmasını sağlayan, toplumsal kültür ve sanat ortamlarıdır.

· Toplumsal Dayanışma Merkezleri; Kentlilerin kendi bireysel gelişimini sağlayan, kapasitelerini geliştiren kolektif çalışmayı yaygınlaştıran, dayanışmayı öne çıkartan toplumsal bir eğitim programıdır.

· Toplumsal Dayanışma Merkezleri; Bütün çalışmalarında bir dayanışma zinciri oluşturmayı, paylaşılan her şeyin çoğalarak yaygınlaşmasını önemseyen bir buluşma yeridir.

·  Toplumsal Dayanışma Merkezleri; Üretim üzerinde öğrenmeyi benimseyen çağdaş kent yaşamının yeniden filizlendiği bir kaynaşma alanıdır.

· Toplumsal Dayanışma Merkezleri; Sağlıklı yaşlanma ve yaşam merkezleridir.

· Toplumsal Dayanışma Merkezleri; Halkın Kent yönetimine katılması ve Belediye bütçe dönemlerinde, muhtarlar ve semt derneklerinin de katılımıyla, mahallenin öncelikleri üzerinden yatırımların yapılabileceği, katılım mekanizmalarıdır.

· Toplumsal Dayanışma Merkezleri; çeşitli alanlardaki üretim atölyeleri ile üretim araçlarının toplumsallaştırılarak ortak kullanımını sağlayan bir üretim sürecidir.

· Toplumsal Dayanışma Merkezleri; meslek edindirme kursları ve üretim atölyelerinde üretilen ürünlerin, satışına olanak sağlanarak, bireylerin ev ekonomisine katkı sunmaları sağlayan bir istihdam projesidir.

TOPLUMSAL DAYANIŞMA MERKEZLERİ, yaşamaktan zevk aldığımız, Çankaya Belediyesinin her türlü hizmetlerine, ucuz ve kolay ulaştığımız, büyüdüğümüz, okuduğumuz, kültür sanatı öğrendiğimiz, komşularımızla,  ailemizle, arkadaşlarımızla iyi vakit geçirdiğimiz, ihtiyacımız olduğu her anda, kapısını çalıp yardım isteyebileceğimiz, ürettiğimizi herkesle paylaşıp yaşamı kolaylaştırarak, acılarımızın azaldığı sevinçlerimizin çoğaldığı sosyal yaşam alanlarımızdır.


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş