Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü

   
  Sıhhi İşyerleri
   
  Gayrisıhhî İşyerleri
   
  Umuma Açık  İstirahat Ve Eğlence Yerleri
 
  Hafta Tatili Ruhsatı 
   
   
   
İŞYERİ AÇACAKLARA ÖNEMLİ UYARI!

Çankaya ilçesinde yeni işyeri açmak isteyen tüm vatandaşlarımızın, açacakları işyeri binasının,

• onaylı mimari projesine uygun olduğundan,
• iskan(oturma) izni olduğundan, emin olarak işyerlerini açmaları gerekmektedir.

Aksi takdirde, geçici işyeri açma izin belgesi verildikten sonra Belediyemizce yapılacak tespitler sonucunda mimari projesine aykırı olarak yapılmış olan; ön, yan ve arka bahçe kapamaları, teknik hacimlerin işyeri kullanımına katılması, ara duvarların kaldırılması, bağımsız bölümlerin birleştirilmesi, asma kat yapımı, kara fırın yapımı, vb. gibi hususlar nedeniyle işyerlerinin ruhsatları iptal edilmekte ve vatandaşlarımız mağdur olmaktadır.

11/06/2013 tarih ve 28674 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6487 sayılı Kanunun ve değişik 4250 sayılı Kanunun değişen 9.maddesi gereğince;mesafe şartı taşıyan iş yerleri için verilen "UYGUN" yazısının yasal süresi içerisinde TAPDK'na ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinden(içkili yerler) mesafe şartına tabi olan iş yerleri içinde de verilmiş olan İşyeri Açma Çalışma Ruhsatının TAPDK'na ibraz edilmesi gerekmektedir.

Bu hususa önceden dikkat edilmesi, işyeri sahiplerince yapılacak gereksiz masrafların önüne geçecek ve mağduriyetler önlenecektir.

Vatandaşlarımıza önemle duyurulur.


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş