Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Çankaya Belediyesi'nde Görev Dağılımı Yapıldı

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, belediye yönetiminde birlikte çalışacağı yol arkadaşlarını seçti.

Tanık, Başkan Yardımcılıklarına Mimar H. Ali Ulusoy, Matematikçi H. Savaş Yorgancı, Şehir Plancısı Eser Atak ve Vali Yardımcısı Hayati Soylu’yu atadı.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, yeni dönemde birlikte çalışmak üzere dört Başkan Yardımcısı atadı. Başkan Tanık, meslekleri ve iş tecrübeleri bakımından yerel yönetimlere yakınlıklarıyla dikkat çeken Mimar H. Ali Ulusoy, Matematikçi H. Savaş Yorgancı, Şehir Plancısı Eser Atak ve Vali Yardımcısı Hayati Soylu’yu Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Görevine başlayan Belediye Başkan Yardımcılarından Mimar H. Ali Ulusoy, 1989 yılından bu yana bir çok başarılı projeyle adından söz ettirmiş bir mimar. “Ankara Kalesi Koruma Geliştirme İmar Planı” Proje Yarışmasında birincilik ödülü de almış olan, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanlığı da yapmış olan Ulusoy’un yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor.

ODTÜ Matematik Bölümü mezunu olan Savaş Yorgancı ise İller Bankası, Yerel Yönetim Bakanlığı’nda Bakan Danışmanlığı gibi görevlerde bulunmuş iş hayatı rakamlarla örülü bir matematikçi. Özürlüler İdaresi’ndeki 11 yıllık uzmanlık görevinden ayrılarak Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başlayan Şehir Plancısı Eser Atak ise, engelsiz mekan, kentsel ulaşım, toplumsal ekoloji, yaya hakları ve yerel yönetimlerle ilgili çalışmaları ve yazılarıyla tanınıyor. Atak ayrıca, 2002-06 yılları arasında Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi yöneticiliği de yaptı.

Çankaya Belediyesi’nde görevine başlayan son Başkan Yardımcısı ise Hayati Soylu oldu. Soylu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra başlayan ve 35 yıl süren mülki idare amirliği boyunca Milas, Bafra ve Yenimahalle ilçelerinde  kaymakamlık görevini yürüttü. Ankara Vali Yardımcılığı’nın ardından Sakarya Vali Yardımcılığı görevlerini de sürdüren Soylu, kamu idaresindeki tecrübelerini yeni dönemde Çankaya Belediyesi kullanacak.

İşte Çankaya Belediyesi’ndeki yeni görev dağılımı:

H. Ali Ulusoy

Fen İşleri Müdürlüğü

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Mali Hizmetler Müdürlüğü

H. Savaş Yorgancı

İşletme İştirakler Müdürlüğü

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Temizlik İşleri Müdürlüğü

Eser Atak

Yazı İşleri Müdürlüğü

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü

Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü

Hayati Soylu

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü

Hukuk İşleri Müdürlüğü

Zabıta Müdürlüğü

Sivil Savunma Uzmanlığı


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş