Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Geleneksel Bahçe – Balkon Yarışması Başlıyor

Çankaya Belediyesi’nin geleneksel hale dönüştürdüğü “Balkon-Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme ve Bahçe Düzenleme” yarışması için bu yılki başvuru tarihi yaklaşıyor…
 
     Ankara –
Çankaya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen “Balkon-Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme ve Bahçe Düzenleme” yarışması için geri sayım başladı.
 
     "HAYDİ BAHÇENİ GÜZELLEŞTİR..."

     İlçe halkını bahçe, teras, balkon ve pencerelerde yapılabilecek bitkisel düzenlemelere özendirip, çevre bilincini ve yeşil alan sevgisini arttırarak daha yaşanılabilir bir Çankaya yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 29 Nisan’da başlayacak ve 24 Mayıs’a kadar devam edecek. Elemeler yapıldıktan sonra 28 Haziran’da düzenlenecek ödül töreniyle yarışma son bulacak. 27 Mayıs ile 7 Haziran tarihleri arasında ön elemeleri yapılacak olan yarışmanın son elemeleri ise 10-14 Haziran arasında gerçekleştirilecek. 28 Haziran’da yapılacak ödül töreniyle dereceye girenlere derecelerine göre para, ağaç ve çiçek verilecek.
 
     YARIŞMAYA TÜM ÇANKAYALILAR KATILABİLİR…

     Geçen yıllarda Çankayalı vatandaşların büyük bir katılım gösterdiği yarışmaya bu yıl da ilginin büyük olması bekleniyor. Bahçesine ya da balkonuna güvenen tüm Çankayalıların katılabileceği yarışmanın ön şartı Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde oturuyor olmak. Site ve apartman bahçesi, teras-çatı bahçeleri, balkon ve pencere olmak üzere 3 temel kategoride düzenlenecek yarışma ile, kentin ve çevrenin güzelleştirilmesi ve mekanın halk tarafından daha fazla sahiplenilmesi hedefleniyor.

Büyük ilgi gören yarışmanın başvuru koşulları ve genel bilgileri ise şöyle:

     - Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde oturmak,

     - Uygun kategoride başvurmuş olmak,

     - Daha önceki yıllarda katılıp dereceye girmemiş olmak,

     Yarışmacıların, "Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Birlik Mahallesi Kahire Caddesi Yıldız/ANKARA" adresine başvurarak, katılacakları dalı veya dalları bildirmeleri gerekiyor.

     Yarışma ön eleme ve  son eleme olmak üzere 2 aşamada yapılacak.


 

13.04.2013


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş