Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Sanat Merkezleri

Mayıs Ayı Kültür Sanat Rehberi

Çağdaş Sanatlar Merkezi

1998 yılında Çankaya Belediyesi’ne devredilen Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) 7 katlı olarak inşa edilmiş ve 4 katı sanat etkinliklerine tahsis edilmiştir. 3 katı ise hem ÇSM çalışanları hem de konukların kullanımı için otopark olarak ayrılmıştır.

Çağdaş Sanatlar Merkezi teknik donanımıyla konserler ve konferanslar için tercih edilen çok amaçlı bir salona sahiptir. 216 kişilik bu salonun yanı sıra binada 5 adet de sanat galerisi bulunmaktadır.

Kentlerin salt ekonomik gelişkinlikleriyle değil sanatla olan diyalog biçimleriyle de gelişmişlik skalasındaki yerlerini tayin ettikleri gerçeğinden yola çıkılarak çalışmalarını sürdüren ÇSM, sanat deyince Ankaralıların aklına gelen ilk yer olma özelliğini korumaktadır.

ÇSM, şu ana kadar bünyesinde Türk ve Dünya müziğinin önemli isimlerini konuk etmiş, oda müziği konserleri, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konserlerinin yanı sıra konferanslar, sempozyumlar, film ve tiyatro festivalleri, paneller gibi çok yönlü etkinliklere de ev sahipliği yapmıştır.

Üst düzey ses ve aydınlatma sistemleriyle donatılmış olan Çağdaş Sanatlar Merkezi, her geçen gün artan bir nicelik ve nitelikle tiyatro, sinema, resim, müzik, fotoğraf alanının önemli isimlerinin yanı sıra bir dizi sosyal kültürel etkinlikle de sanatın zenginleştirici, estetik ve büyülü dünyasını sanatseverlerle buluşturmak adına faaliyetlerini sürdürmektedir.

İletişim Bilgileri

Çağdaş Sanatlar Merkezi
Adres:
Kennedy Cad. No: 4 Kavaklıdere / Ankara
Tel: 0 312 468 21 05

 

 

Galeri Kara


Galeri Kara, kentin merkezi Kızılay’a sanatın soluğunu taşımak ve farklı bir renk getirmek amacıyla 2010 yılında hizmete girdi.

Sosyal ve kültürel çeşitliliği artırmak, sanatı toplumun her kesimiyle buluşturabilmek üzere faaliyet gösteren Galeri Kara, bugüne kadar 38 farklı sergiye ev sahipliği yaptı. Uluslararası sergileri de Ankaralılarla buluşturan Galeri Kara, toplamda 605 sanatçıyı ağırladı.

 

İletişim Bilgileri

Galeri Kara
Adres:
Mithatpaşa Cad. No: 48 Kızılay / Ankara
Tel: 433 12 35

Galeri Kara Hafta içi 09.30 - 19.30, Cumartesi 11.30 - 19.30 saatleri arası açık. Pazar günleri kapalıdır.

 

Galeri Uray

1 Temmuz 2013 tarihinde kapılarını sanat severlere açan Galeri URAY, plastik ve dijital sergilerin yanı sıra, tarih temalı sergilerle de halkı kendine çekmeyi başarmıştır.

Çankaya'nın kalbi Kızılay'ın en işlek caddelerinden biri üzerinde olması, aynı zamanda da Çankaya Belediyesi'nin merkez binasında yer alması nedeniyle kısa zamanda Ankaralı'ların uğrak yeri haline gelmeyi başarmıştır.

 Eski dilde 'Belediye' anlamına gelen 'Uray' kelimesinin galerimize isim olarak verilmesi de Çankaya Belediyesi'nin sanata olan yakınlığını da gözler önüne sermektedir.

İletişim Bilgileri

Galeri Uray
Adres:
Çankaya Belediyesi Hizmet Binası Ziya Gökalp Cad. No:11 Kızılay
Tel: 458 89 00 / 1835


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş