Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Aysel Kutluer’den Yediden Yetmişe Karma Sergi

     Aysel Kutluer Resim Atölyesi’nde resim eğitimi alan kursiyerler Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde karma bir resim sergisi açtılar.

     Aysel Kutluer Resim Atölyesi’nde çocuk, genç ve yetişkin gruplarından oluşan öğrenciler, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açtıkları sergide eserlerini sanatseverlerle buluşturdular.

     Metin İlyas Aksoy, Bilge Mat, Çağlayan Dünşen, Gülesin Kolbaşı, Ayşegül Karaburçak, Dicle Kopuz, Fatma Mızıkacı, Emine Güvercin, Nilgün Hartevioğlu, Ayşe Akad, Çağla Gürdal, Yonca Gültekin, Semih Kantarcı, Bora Saraçoğlu, Yasemin Özkan, Nejan Taymaz, Aysu Gülbay ve Batur Usluca’nın katılımıyla açılan sergide yağlı boya, sulu boya, kara kalem ve akrilik tekniklerde üretilmiş çalışmalarını sergilediler.

     YEDİDEN YETMİŞE, VALİDEN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE KURSİYER YELPAZESİ

     Aysel Kutluer Resim Atölyesi kursiyerleri arasında her meslek ve yaş grubundan öğrencilerin olması sergi açılışında ilginç anların yaşanmasına da neden oldu.

     Bir yıldır resim eğitimi alan Batur Usluca (7) 12 yıldır resim çalışmaları yapan emekli Vali Metin İlyas Aksoy (73)’la bir araya gelerek sergiyi gezdiler. Aksoy’un resme olan ilgisinin yıllar sonra açığa çıkmasından memnun olduğunu dile getiren Aysel Kutluer, Batur’un da gelecek vaat eden bir ressam olacağına inandığını belirtti.

     Sergi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) C Salonu’nda 31 Mayıs’a dek gezilebilir.


25.05.2012


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş