Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Füsun Sayek İsmi Çankaya’da Ölümsüzleşecek

Çankaya Belediyesi, Büyükşehirin park yıktığı bölgeye yeni parklar yapıyor…

     Ankara-
Çankaya Belediyesi, bir dönem Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanlığı yapan Füsun Sayek’e vefa örneği göstererek adını taşıyan bir parkı Çankayalılara kazandırmak için kolları sıvadı.

     Çukurambar bölgesinde yer alacak parkın yapımına 2011 Kasım ayında başlayan belediye ekipleri, 12 bin 500 metrekare toplam alana sahip olacak parkı Ağustos 2012’de bitirmeyi planlıyor. İçerisinde yeşil alanın yanı sıra yürüyüş yolları, koşu yolu, fitness alanı, çocuk oyun alanı, futbol ve basketbol sahası, havuz ve oturma gruplarının yer alacağı parkta kamelyalar, banklar ve bitkisel peyzaj uygulamaları da bulunacak.

     Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi sağlık komitelerinde de başarıyla ülkemizi temsil eden aslen göz doktoru olan ve 2006 yılında meme kanseri nedeniyle kaybettiğimiz Füsun Sayek adına düzenlenen parkla birlikte Çankaya Belediyesi’nin bu dönemde yaptığı parklara bir yenisi eklenecek.

     FÜSUN SAYEK PARKI HALKIN ELİNDEN ALINAN BİRLİK PARKININ YERİNİ ALACAK

     Füsun Sayek Parkı, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Çukurambar’da imara açılan Birlik Parkı’na da alternatif olacak. Füsun Sayek Parkı’nın yapımı en çok Birlik Parkı’nın imara açılması kararının ardından parkta her hafta eylem yaparak parklarına sahip çıkan semt sakinlerini ve çocukları sevindirecek. Buna ilaveten, bölgede Çim Amfi olarak adlandırılan yeni ve temalı bir park ve özel etkinlik alanı yapımına da Çankaya Belediyesi'nce bu yıl başlanıp, yaz döneminde bitirilecek. Büyükşehir Belediyesi'nce mevcut bir parkın yıkılması yönünde meclis kararları alınırken, bölgede Çankaya Belediyesi'nin yeni parklar yapıyor olması vatandaşlarca memnuniyet ve sevinçle karşılandı.
 
     BU YIL ÇANKAYA’NIN YEŞİL HEDEFİ ÇOK BÜYÜK

     Bu dönem içerisinde 38 yeni parkı Çankayalıların hizmetine sunan belediye eskiyen ve yenilenmesi gereken 25 parkta revizyon çalışmalarını da tamamladı. Gelecek aylarda da 40 yeni park yapımına başlayacak olan belediye, yeşile verdiği önem nedeniyle yeni rekreasyon alanları ve kent bahçelerini de Çankayalılara kazandırmaya devam ediyor.

     Kent merkezine çok yakın mesafede yer alan Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Merkezi ile Lozanpark Spor ve Dinlenme Merkezleri gencinden yaşlısına tüm Ankaralıların uğrak yeri olurken, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile Çankaya Üniversitesi arasında 70 bin metrekarelik alanda yer alan Çansera Kent Bahçesi’nde ise son aşamaya gelindi.

     Ankara’nın sosyo-ekonomik yapısından ve kültürel faaliyetlerinden daha az yararlanan bölgelerinden birisi olan Bademlidere bölgesinde dev bir projeye imza atmaya hazırlanan belediye, 700 bin metrekarelik alanda yeşilin ve doğanın tüm cazibesinin yer alacağı Bademlidere Mesire ve Rekreasyon alanında çalışmalara başlayarak en kısa sürede burayı vatandaşların hizmetine sunmayı planlıyor.

27.03.2012


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş