Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Çansera - Kent Bahçesi

Uygulanan Proje: Kent ve Bölge Ölçeğinde Rekreasyon Alanı

ÇANSERA, Çukurambar Mahallesi içerisinde, Mustafa Kemal, Söğütözü, İşçi Blokları, Çiğdem ve Üniversiteler Mahalleleri arasında bulunan 70.000 m² alan üzerinde bulunmaktadır.

Çansera'da projelendirilen farklı bitkileri ve bunların gelişimini gösteren koleksiyon bahçeleri, eğitim ve seminer alanları bölgenin yeni kazanacağı niteliklere tamamen uygun bir yapı sağlayarak kültürel çeşitliliği arttıracaktır.

Alan şehrin kalabalığından, karmaşasından olabildiğince soyutlanarak doğal bir mekan yaratılacaktır. Yaratılan bu doğal ortam içerisinde kullanıcıların eğlence ve dinlenme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bakı terasları, gözlem noktaları, çocuklara özel doğal  oyun alanları, kır kahveleri, dinlenme alanları bisiklet yolları planlanmıştır.

Çansera sahip olduğu farklı niteliklerle Ankara’nın en önemli rekreasyon alanlarından birisi olacaktır. Bunun yanı sıra, Çansera’nın doğayla buluşturmayı öne çıkaran özellikleri ve bitkisel çeşitliliği ile Türkiye’nin en iyi rekreasyon alanları arasında, en ön sıralarda yer almasını hedeflemektedir.


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş