Ana Sayfa
Başkan
Yönetim
Birimler
Hizmetlerimiz
Projeler
Basında Çankaya
İletişim
Duyuruları almak istiyorum
 
Çankayalılar Resim Yaparak Stres Atıyor

Okuma yazma kurslarından yabancı dil eğitimine kadar pek çok alanda Çankayalılara hizmet veren Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezlerinde (TODAM) süren resim kursları büyük ilgi görüyor.

Çankaya Belediyesi TODAM Ata, Ayrancı, Balgat, Beysukent, Cebeci, Çayyolu, Emek, Karakusunlar, Karapınar, Maltepe, Mürsel Uluç, Oran, Umut, Yıldız, Yüzüncü Yıl’da düzenlenen resim kurslarına katılan Çankayalılar resim yaparak stres atıyor.

“KADINLAR SOSYAL HAYATTA YER ALIYOR”

Kurslara ilişkin bilgi aldığımız TODAM Ata eğitmenlerinden Emine Ayhan, resim kurslarına ev hanımlarının yanı sıra, çalışanların ve emekli olanların da katıldığını belirtti.

Ayhan, erkek kursiyerlerinin de olduğunu ancak özellikle kadınların ücretsiz olarak verilen kurslar sayesinde sosyal hayatta daha fazla yer alabildiğini ifade etti. Emine Ayhan, karakalem çalışmasının yanı sıra, yağlı boya eğitimi de alan kursiyerlerin, yıl sonunda çalışmalarını sergileyeceklerini kaydetti.

“ÇOCUKLARIMIZ ETÜDDE BİZ RESİM DERSİNDEYİZ”

Kursiyerler ise, çocuklarını TODAM’lardaki etüt merkezlerine ya da masal odalarına bırakarak, istedikleri kursa katılabildiklerini vurgulayarak, kendilerine zaman ayırabilmelerinin önemini belirtti.

Resim yaparken günlük hayatın stresinden uzaklaştıklarını ifade eden kursiyerler, çocuklu anneler olarak kendilerine bu tarzda zaman ayırmalarına olanak tanıyan TODAM çalışmalarından ötürü Başkan Bülent Tanık'a teşekkür ederken, böyle bir eğitim almaktan ve sezon sonunda yaptıklarını sergileyecek olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

21.11.2011


yazdır arkadaşına gönder abone ol facebook'da paylaş twitter'da paylaş