Zülfü Livaneli Merkezi “Kayıt” Diyor

15 Şubat 2019 Cuma 13:52:41

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Sinema Atölyesi yeni dönem kurs kayıtları başladı. Bugüne kadar 100’ü aşkın sinema meraklısının eğitim gördüğü kurslar için başvurular 21 Şubat’ta son bulacak. 

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi sinema atölyesi yeni dönem kurs kayıtları başladı. Bugüne kadar 100’ü aşkın sinema meraklısının eğitim gördüğü kurslar için başvurular 21 Şubat’ta son bulacak.

Sinemaseverleri film çekme konusunda cesaretlendirmeyi ve sinema sektöründe çalışabilecek yetiyi kazandırmayı hedefleyen Sinema Atölyesi, bu yıl farklı dersler ile eğitim yelpazesini genişletiyor. Atölye, katılımcılarına film yapımının tüm aşamalarını öğrenme imkanı sunuyor. 12 hafta boyunca sürecek atölye programında; senaryo yazımından montaja, yönetmenlikten ışığa kadar film yapımına dair tüm süreçler eğitmenler eşliğinde katılımcılarla beraber yürütülüyor.

Sinema Atölyesinde kamera arkasını tüm detaylarla öğrenen kursiyerler için ayrıca Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi de veriliyor. Kontenjanlarla sınırlı olan kayıtlar öncesi ön eleme sınavı gerçekleştirilecek. Kayıtlar Yıldızevler Mahallesi’nde bulunan Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde alınacak.  

 

Bu haber 301 kere okundu.