Çankaya'dan Şeffaf Belediyecilik: Tüm Mal ve Hizmet Alım İhaleleri Canlı Yayınlanacak

06 Mart 2021 Cumartesi 16:10:07

Çankaya Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Hesap verebilir ve şeffaf bir yönetim ışığında Çankaya Belediyesinin tüm ihaleleri canlı yayınlanmaya başlıyor.

Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde,  2015 yılından itibaren kuruluş çalışmalarına başlanmış  ve Belediye Meclisi’nin 2020 yılı Aralık ayın olağan meclis toplantısında oy birliğiyle aldığı karara istinaden kurulan Merkezi Satınlama Bürosu; Belediyemizin tüm mal ve hizmet ihalelerini 01.02.2021 tarihinden itibaren tek elden yapmaya başlamıştır.

Türkiye'nin en başarılı ve şeffaf yerel yönetimleri arasında zirvede yer alan Çankaya Belediyesi, bir ilke daha imza atıyor. Hesap verebilir ve şeffaf bir yönetim ışığında Çankaya Belediyesinin tüm ihaleleri canlı yayınlanmaya başlıyor. Meclis toplantılarını canlı yayınlarla halkın denetimine açan Çankaya Belediyesi, tüm mal ve hizmet ihalelerini de sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayacak.

"HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ"

Şeffaf belediyecilik anlayışı, hayata geçen proje ve çalışmalarla Çankaya'nın en başarılı belediyeler arasında zirvede yer aldığını hatırlatan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen "İlk önce belediye meclis toplantılarımızı canlı yayınlamaya başladık. Şimdi sıra ihalelerin canlı yayınlanmasına geldi. Bundan böyle mal ve hizmet alım ihalelerini sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlayacağız" dedi.

Çankaya Belediye Başkanlığı makamının halkın olduğunu söyleyen Taşdelen, “Ben Çankaya'da yaşayan bütün vatandaşlarımızın temsilcisiyim. Bizler halka hizmet için buradayız. Bu nedenle görev sürem boyunca halka hizmet etme görevini kimseyi ötekileştirmeden,  şeffaf, adil, hesap verebilir bir şekilde gerçekleştirdim, bundan sonra da bu ilkelerle devam ettireceğim” diye konuştu. 

Bu haber 73 kere okundu.